טבעות אירוסין

טבעת האירוסין היא שם נרדף להצהרת אהבה ומחויבות, כמו גם לפתיחתו של פרק חיים חדש ומשותף, הטומן בחובו הקמת תא משפחתי מאושר. משום כך, מקובל להעניק טבעת יהלום במעמד הצעת הנישואין, כי יהלומים הם לנצח, כמו האהבה עצמה.

בשונה מטבעת נישואין, טבעת אירוסין אינה נועדה לקידוש האישה תחת החופה, ועל כן היא אינה כפופה לחוקים ואינה מוגבלת בתצורותיה. במילים אחרות: השמיים הם הגבול.

טבעות אירוסין
אהבה בטעם טוב
טבעת האירוסין שתתנוסס בגאווה על אצבעה של האישה האהובה משמשת מעין כרטיס ביקור עבור הסובבים אותה, המעיד על טעמו של הגבר שרכש את הטבעת, ועל תשומת לבו לפרטים הקטנים אך המשמעותיים. על כן, למרות הפיתוי לרכוש טבעת עם יהלום גדול ויקר ככל האפשר, יש להפנות משאבים להכרת טעמה של האישה ולהעדפותיה בתחום עיצוב התכשיטים.

טעם זה נגזר ומושפע מן הלבוש החביב עליה, האקססוריז בהם היא עושה שימוש תדיר, כמו גם מגוון עורה, מן הצבעים ההולמים אותה ביותר ומימדי גופה. יש מי שטבעת אירוסין עדינה תסחט את מרב קריאות ההתפעלות, ויש מי שדווקא טבעת בעלת נוכחות מנצנצת תעשה את העבודה.

לכאורה, עצם הצעת הנישואין המיוחלת תחפה על כל שגיאה שתתבצע בבחירת הטבעת, אך למעשה, כאשר הגבר קולע לטעמה של האישה, הוא זוכה בנקודות שלא יסולאו בפז, על כן מומלץ לקחת בחשבון את כל הפרמטרים שצוינו לעיל.

זוגיות מלוטשת
תקופת האירוסין היא גם תקופה של הכנות לקראת החתונה הממשמשת ובאה, והיא מתאפיינת בהוצאות רבות, חלקן בלתי צפויות.

למעשה, רכישת טבעת אירוסין היא הסנונית המבשרת על ההוצאות הקרבות, ועל כן יש לבצעה תוך מחשבה קדימה, ומתוך ידיעה כי ההשקעה הזו היא הנגיסה הראשונה בתקציב החתונה שלכם. מחיריהן של טבעות אירוסין מושפעים לא רק ממשקלו של היהלום או מסוג המתכת המרכיבה את הטבעת עצמה, אלא דווקא מפרטים שלא תמיד נותנים עליהם את הדעת. כך למשל, הדיוק בו שובץ היהלום בטבעת האירוסין מעלה את ערכה של הטבעת, ואף איכות ליטושו של היהלום.

יהלום אותה
בין אם האישה תענוד את טבעת האירוסין נוסף על טבעת הנישואין בהמשך הדרך, ובין אם היא תקשט את האצבע לפרק זמן האירוסין בלבד, הרי שמדובר בתכשיט עתיר סנטימנטים.
עבור רוב הגברים, רכישתה של טבעת אירוסין תהיה ההתמודדות הראשונה עם רכישת טבעת, והמעמד עלול להיות מלחיץ. על כן, מומלץ להגיע מוכנים, ובעיקר- להיות קשובים לנהיות לבה של בת הזוג, שהרי זו תמציתה של  אהבת אמת.